Sağlığını Sevenlerin Tercihi, Organik Ev Tekstili

Sağlığını Sevenlerin Tercihi Organik Ev TekstiliSağlığına önem veren tüketicilerin organik gıdaya yönelik talepleri tekstil ürünlerinde de kendini göstermeye başladı. Tekstilde kullanılan kimyasalların yarattığı olumsuz etkilerden çekinen tüketiciler, doğrudan vücuda temas eden ev tekstilinde organik ürünlere yöneliyor.

Çevreye saygılı üretimi ile Türkiye’nin ilk organik ev tekstili markası olan Ecocotton, organik Ege pamuğundan ürettiği GOTS belgeli yüzde yüz organik ürünleri ile Türk pazarının taleplerini karşılıyor. Altı ay önce girdiği Türkiye pazarında kaliteli ürünleri ile bilinçli tüketicilerin ilgisini çeken Ecocotton, bayi ağını hızla genişletmeye devam ediyor. Şu anda tüm Türkiye’de yaklaşık 80 noktada tüketicilerle buluşan marka, en son Tepe Home mağazalarında da satışa sunuldu.

Egem Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Uzunoğlu, Ecocotton markasıyla Türk pazarına sundukları ürünler için teşekkür mesajları aldıklarını belirterek şunları söyledi: ” Daha önce yüzde yüz organik, kaliteli tekstil ürünlerini ancak yurtdışından temin ettiklerini ifade eden tüketicilerimiz, Ecocotton sayesinde artık ihtiyaçlarına kolaylıkla ulaşabildiklerini söylüyorlar. Bu mesajlar bizi motive ediyor ve büyük bir hızla satış noktalarımızı genişletiyoruz.”

Organik ürün alanında tüm dünyada geçerliliği olan uluslararası GOTS sertifikasyonuna da (Global Organik Tekstil Standartı) sahip Ecocotton koleksiyonu, tarladan ambalaja kadar tüm üretim aşamalarını kapsayan organik tekstil üretim standartlarını evlere taşıyor.

Türkiye’nin ilk organik ev tekstili markası Ecocotton’un, özgün tasarımı, özenli dikimi, saf ve doğal özellikleri ile nevresim, havlu, bornoz, bebek başta olmak üzere tüm ürünleri, sağlığına önem veren bilinçli tüketicilerin beğenisini kazanıyor.

 

GOTS; sadece organik hammadde ile üretilen, kimyasal, boyar madde ve aksesuarların standarda uygun, görsel ve belgeli izlenebilirliğin olduğu, çevre yönetimi kriterleri ve sosyal uygunluk kriterlerine uyumlu ürünlere verilen, bağımsız standart organik ürün belgesidir.