Market Week’te Turkish Towel

Amerika Birleşik Devletleri gibi Dünya ekonomisinin zirvesinde yer alan bir ülkede ‘Türkish Towels’ konseptiyle New York’ta 15-19 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen ‘Market Week’e katılmak bizim gibi evtekstili ihracatı yapan firmalar açısından önemli bir fırsat teşkil ediyor. Önemli olan bu anlamda yapılan temaslar ve kurulan ikili ilişkilerin yakın zamanda somut ticari ilişkilere dönüşmesi.
ABD ekonomisi, dünya ekonomisini birebir etkileme gücüne sahip olması nedeniyle küresel güç dengelerinde önemli ve belirleyici bir konuma sahip. Ülkenin sahip olduğu ekonomik güç beraberinde bir siyasi güç üstünlüğü de yaratıyor. Son iki yüzyıldır dünyanın hem ekonomik hemde siyasal ve kültürel gidişatına etki eden ABD aynı zamanda küresel ticaretinde öncüsü. Hal böyle olunca bütün ihracatçıların içinde yer almak istedikleri önemli bir pazar .
Bizler ikili iş görüşmeleri ile hem ürünlerimizi hem Denizlimizi hem de ülkemizi tanıttık bu etkinlik bizim için çok önemli bir açığı kapatma şansı tanıdı. Bu süreci Türk ev tekstilini yeniden Amerika pazarında rol oynama hamlesi olarak görüyoruz. Bu sefer bizim için bir başlangıç ilk defasında çok fazla bir şey beklemek doğru değil ısrar edeceğiz daha fazla mücadele ederek bu pazardaki yerimiz tekrardan almak için bu tür organizasyonlar bizim için çok ehemmiyetli bu doğrultuda beklentimizi karşıladı diyebiliriz….

Bu süreç devam etmeli arkası yoğun bir şekilde gelmeli en az 5 yıllık plan yaparak dünyanın en hareketli pazarında yerimizi almak için inat etmeli ve başarmalıyız….amerika bizim için olmazsa olamazımız olmalı bu doğrultuda doğru fiyat doğru ürün gamıyla bu pazarda tekrardan eski ihracat atağımızı gerçekleştirmeliyiz….