Hometex Fuar Değerlendirmesi

Egem Tekstil olarak , ecocotton markamızla sektörel gelişmeleri yakından takip etmek, yeni koleksiyonumuzu vitrine çıkarmak istiyoruz. Bu organizasyon vasıtasıyla rekabet avantajlarımızı yakından görme imkanı bulmayı hedefliyoruz
Yaklaşık iki yıldır yoğun bir hareket içinde olan ev tekstili sektörü 2014 ün başından bu tarafa bir daralma sinyali verdi. bu nedenle hem ihracatta hem de cirolarda çok olmasa da düşüşler söz konusu oldu . bu durumun normal olduğunu düşünüyoruz.Genel anlamda bakıldığında son 10 aylık süre içerisinde bu kadar olumsuzluklara rağmen bulunduğumuz coğrafyadaki savaş , en çok ihracat yaptığımız Avrupa’daki kriz , dünyanın en çok tüketen ülkesi Amerika’daki olumsuzluklar , hatta bütün dünyadaki krizlere rağmen başarılı olmasa da normal düzeyde bir yıl geçiriyoruz diyebiliriz…
Öncelikle sanayici yani üretici uzun vade önünü görmek ister eğer uzun vade önünü görebilirse yatırım kararları ve gelişim kararlarını çok kolay uygular ve alır.biz egem tekstil olarak geçtiğimiz 5 yıl içerisinde istikrarlı bir ülkede yaşamanın vermiş olduğu güven içerisinde hem marka yatırımı , hem bina ,hem makine yatırımı yaparak , işletmemizi büyüttük ve istikrarlı bir şekilde ihracatımızda büyüdü…..
Egem Tekstil ,1996 kuruluş yılından bu yana bir çok dünya ülkelerine yapmış olduğu ihracatı ile Türkiye ekonomisine katkı vermeye devam etmektedir. ecocotton markasıyla dünyada ve Türkiye iç pazarında müşteri portföyünü hızla arttırmaktadır.ecocotton markasının diğer ev tekstili markalarından farkını şöyle özetleyebiliriz; ecocotton ürünleri kaliteli ve %100 organik Ege pamuğu kullanılarak tarladan ambalaja kadar organik standartlara uygun olarak üretilir ve bu süreç sürekli kontrol altındadır.Üretim aşamasında doğaya ve çevreye saygılıdır ayrıca zararlı alerjen madde içermemektedir.Bu anlattıklarım bize ekstra bir güç ve anlayış kazandırıyor.Bu şu demek egem tekstil herkesin yaptığını yapmıyor kendine farklı bir yol çizerek sürüden ayrılma politikasıyla kendine ayrı bir Pazar yani müşteri oluşturuyor .buda bizi farklılaştırıyor.
Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen Hometex fuarına katılımcı olmamızı şu şekilde özetleyebiliriz;
-Evtekstili ve dekerasyon dünyasındaki yeni trendlerin sergileneceği fuar ulusal ve uluslar arası satınalmacılar ile buluşma direk olarak sipariş alma ve sektörel gelişmeleri yakından izleme imkanı sağlıyor.
-Katılımcı firma olarak bu pazarın bütün bileşinleri ile aynı çatı altında buluşma imkanı sağlıyor.
-Bu fuara Türkiye’nin yanı sıra Rusya , Orta Doğu ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın tüm bölgelerinden alıcı grupların katılacak olması , birden fazla alıcıya aynı anda ulaşma imkanı sunuyor.

Egem Tekstil olarak , ecocotton markamızla sektörel gelişmeleri yakından takip etmek, yeni koleksiyonumuzu vitrine çıkarmak istiyoruz. Bu organizasyon vasıtasıyla rekabet avantajlarımızı yakından görme imkanı bulmayı hedefliyoruz
Hometex fuarının mayıs ayında düzenlenen fuara oranla daha ticari bir fuar olacağını bu anlamda yapılan görüşme ve temasların olumlu ticari ilişkilere dönüşmesini bekliyoruz.Zamanlama olarak da özellikle koleksiyon çalışan markalar için bu fuara uzun vadede çok başarılı olacağı kanaatindeyiz..