HAKKIMIZDA

Egem Tekstil  1996 yılında tekstil sektörünün kalbi konumundaki Denizli şehrinde kuruldu.

Egem Tekstil’in tesisinde, kalitesi dünyaca kabul edilmiş, Organik Türk Ege Pamuğu işlenmektedir. Pamuğun yumuşak dokusu tüm doğallığıyla bukle, kadife, jakarlı, armürlü, ipliği boyalı, top boyalı, nakışlı, havlu, bornoz ve paspas üretiminin yanında Ev Tekstil kategorisinde ise ağırlıklı olarak Organik Türk Ege Pamuğu, Keten, Kenevir ve diğer organik elyafları kullanarak nevresim takımları, yatak örtüleri, pike ve mutfak gruplarını üreten bir kuruluştur.

Egem Tekstil’in 27 yılı aşkın geçmişindeki başarının sırrı iş gücünün özverili, bilinçli ve tutku ile üretime katılması; yönetimin zamanında ve hızlı bir şekilde aldığı kararlar ile planlı büyümedir.

Egem Tekstil’in küresel pazarlarda güvenilir bir üretim ortağı olarak benimsenmesinin başlıca nedeni ürün ve hizmet kalitesi ile zamanında teslimatın ilke edinilmiş olmasına dayanmaktadır.

150’den fazla işgücü ile 8,500 m2 kapalı alanda çağdaş teknolojinin en gelişmiş makinaları ile üretim yapmaktayız.

The sun setting through a dense forest.
Rüzgar türbinleri çimenli bir düzlükte, mavi bir gökyüzüne karşı duruyor.

Egem Tekstil, dünyaca ünlü markalara fason üretimin yanında, 2012 yılından bu yana kendi markası olan “Ecocotton” ve “GreenBlack” için de üretim yapmaktadır. İstenen tasarım ve numuneleri hızlı servis anlayışıyla gerçekleştirerek markalarımızı her yıl yeni konseptler ile müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz.

2022 yılında Almanya, Avusturya, İspanya , İtalya, Hollanda, İsviçre, İngiltere, Avustralya, Ukrayna, İsveç, Danimarka, Kanada, Slovenya, Macaristan, Suudi Arabistan, Afrika, Dubai, Katar, Fas, Çin, Japonya, Sri Lanka ve A.B.D. ülkelerine yıllık 4.000.000 adet havlu, 200.000 adet bornoz, 100.000 adet nevresim takımı ihracatı yaptık.

Egem Tekstil olarak çevreye ve yasalara uygun bir şekilde faaliyetlerimizi sürdürmeyi kendimize vizyon edindik. Üretimde kaliteyi ve sürekliliği arttırmak, teknolojik gelişmeleri takip ederek müşteri memnuniyetini en üst noktada tutmak hedeflerimiz arasında yer almaktadır.